Žiaci polytechnickej školy sa môžu zamestnať v ružomberskej papierni

0 556
Na archívnej snímke celulózovo-papiernický závod Mondi SCP Ružomberok. FOTO: TASR

Ružomberok 25. septembra (TASR) – Stredná odborná škola polytechnická v Ružomberku (SOŠPRK) vychováva od začiatku nového školského roka budúcich kvalifikovaných odborníkov pre najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne dolného Liptova. Absolventi nového študijného odboru mechatronik sa uplatnia priamo v ružomberskom celulózovo-papiernickom závode.


„Dúfam, že naši žiaci ocenia a využijú túto skvelú možnosť vzájomnej spolupráce v čo najväčšej možnej miere. Tiež verím, že budeme vedieť takýchto ľudí firme po ukončení štúdia poskytnúť. Nový odbor je šitý na mieru priamo pre Mondi SCP Ružomberok,“ uviedol riaditeľ školy Vladimír Pančík. Otvorenie špeciálneho odboru odobrilo SOŠPRK Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Možnosť nadobudnúť praktické zručnosti priamo vo výrobe pod vedením skúsených pracovníkov spoločnosti budú mať však aj študenti z iných odborov. „V našej firme budeme potrebovať generačnú výmenu, nakoľko veľa našich zamestnancov pomaly dovršuje dôchodkový vek. Budeme preto hľadať mladých, šikovných a talentovaných ľudí s pozitívnym a zodpovedným prístupom k práci,“ vyjadrila sa Ivana Keyzlarová, riaditeľka ľudských zdrojov v Mondi SCP.

Pre zintenzívnenie spolupráce darovali škole predstavitelia spoločnosti finančné prostriedky vo výške 3000 eur na zakúpenie vybavenia a zaškoleného personálu pre zváračskú školu.