ZF Slovakia rozširuje svoj závod v levickom priemyselnom parku

0 691
TASR/Michal Svítok

Levice – Spoločnosť ZF Slovakia, a. s., pripravuje rozšírenie svojho závodu v priemyselnom parku Levice – Géňa. V nových priestoroch plánuje vybudovať novú lakovňu pre povrchovú úpravu tlmičov. Výstavba lakovne by mala byť ukončená v júli budúceho roka. Predpokladané náklady na nákup a inštalovanie technológie kataforetického lakovania predstavujú 3,5 milióna eur. Podľa projektu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie si prevádzka lakovne vyžiada maximálne 30 pracovníkov v troch pracovných zmenách.

Novú halu plánuje firma postaviť vo svojom vlastnom areáli, v ktorom pôsobí od roku 2007. V súčasnosti je v prevádzke identická lakovňa, ktorej výrobná kapacita je na úrovni 4 miliónov kusov. Po inštalácii novej lakovne sa výrobná kapacita zvýši na maximálne 12 miliónov kusov.

Spoločnosť je producentom tlmičov, guľových vodiacich kĺbov a stabilizátorov pre prednú nápravu osobných automobilov. Hlavnými odberateľmi týchto výrobkov vyrábaných v súčasnosti v nemeckých závodoch investora sú automobilky BMW, VW, Volvo, PSA. V súvislosti s rozvojom automobilového priemyslu na Slovensku sa rozhodol investor svoju výrobu rozšíriť i v priemyselnom parku Levice – Géňa.