Výpis z registra trestov si na pošte vybavia aj právnické osoby

0 834

BRATISLAVA – Od dnešného dňa môžu klienti Slovenskej pošty (SP) vybaviť až na 601 poštách výpis z registra trestov na právne účely už aj pre právnické osoby. Doteraz pracoviská Integrované obslužné miesta občanov (IOMO) poskytovali výpis z registra trestov iba pre fyzické osoby. TASR o tom informovala hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková.


Žiadateľom o novú službu môže byť právnická osoba so sídlom v SR zastúpená svojimi štatutármi alebo splnomocnencom. Právnická osoba môže žiadať o poskytnutie iba svojho výpisu z registra trestov. Cena služby je rovnaká ako za výpis z registra trestov pre fyzické osoby, a to 3,90 eura s DPH.

„Našou prioritou je obsiahnuť komplexné portfólio služieb a priblížiť sa ľuďom, aby sme im zjednodušili život. Preto poštové služby neustále skvalitňujeme, a tiež zavádzame nové. Rovnako to platí aj o zvyšovaní dostupnosti elektronických služieb štátu. Všetko sú to predpoklady na to, aby sme sa stali lídrom v poskytovaní asistovaných služieb e-Governmentu,“ doplnil generálny riaditeľ SP Róbert Gálik.