Volkswagen Slovakia bude na Profesia days hľadať stovku nových ľudí

0 973
Ilustračné foto

Bratislava 23. februára (TASR) – Volkswagen Slovakia (VW SK) ponúkne na veľtrhu práce Profesia days 2015, ktorý sa bude konať od 25. – 26. 2., stovku voľných pracovných pozícií. Príležitosť pracovať pre jedného z najväčších zamestnávateľov na Slovensku dostanú skúsení odborníci, ale aj čerství absolventi.

Vo výrobnej sfére VW SK aktuálne potrebuje autoklampiarov, autoelektrikárov a údržbárov. Mimo výroby obsadzuje spoločnosť pozície v oblasti informačných technológií a ľudských zdrojov. Pre absolventov odborných stredných škôl, ktorí majú minimálne výučný list v technickom odbore, sú vhodné dvojročné vzdelávacie programy mechatronik, elektrotechnik automatizačnej techniky a priemyselný mechanik. Ide o tzv. duálne vzdelávanie, počas ktorého sú žiaci zamestnancami firmy a dostávajú mzdu. Zároveň sa naučia cudzie jazyky a absolvujú aj stáž v zahraničí. Absolventom vysokých škôl ponúka Trainee program, v roku 2015 obsadzuje pritom o 50 % viac trainee pracovných miest ako vlani.

Pre novú karosáreň VW SK s tisíckou robotov aj naďalej hľadá špecialistov s odbornou školou a adekvátnymi skúsenosťami.

„Priemysel sa neustále vyvíja. Prichádzajú nové technológie, nové postupy, produkty sú čoraz zložitejšie na výrobu, a tým aj na kvalifikáciu zamestnancov. Pre naše najmodernejšie technológie potrebujeme stále viac kvalitných pracovníkov s adekvátnym odborným vzdelaním,“ vysvetľuje Juraj Kiripolský, vedúci oddelenia personálnej starostlivosti VW SK.

TASR informoval Vladimír Machalík, hovorca spoločnosti.