Volkswagen SK vyplatil zamestnancom odmeny v priemernej výške 1428 eur

2 1236
Ilustračné foto. TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA – Spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) vyplatila zamestnancom odmenu za hospodárske výsledky roku 2014 v priemernej výške 1428 eur.

Odmenu za hospodárske výsledky firmy vyplatila v máji spoločnosť všetkým tarifným zamestnancom, ktorí v roku 2014 pracovali vo VW SK. Výška odmeny je každoročne odvodzovaná od hospodárenia firmy v danom roku. Spoločnosť tak pravidelne zabezpečuje podiel zamestnancov na jej úspechoch. Preddavok z tejto odmeny v priemernej výške 200 eur pritom zamestnanci dostali už v októbri 2014.

VW SK patrí v medzi najatraktívnejších zamestnávateľov v krajine. V tohtoročnom prieskume „Najatraktívnejší zamestnávateľ“ spoločnosti profesia.sk a mesačníka Forbes sa VW SK stal najatraktívnejším zamestnávateľom v priemysle a druhým najatraktívnejším na Slovensku. Platové podmienky a benefity ohodnotili účastníci prieskumu vôbec najvyššie zo všetkých firiem v krajine.

Zamestnanci VW SK majú k dispozícii okrem odmeny za hospodárske výsledky aj dovolenkový a vianočný príspevok (13. a 14. plat). Medzi obľúbené benefity zamestnancov firmy patria pôžičky na bývanie s nulovým úrokom, príspevky na dovolenky na Slovensku i v zahraničí. V rámci starostlivosti o zdravie môžu využívať zdravotné stredisko a preventívny zdravotný program. Vo voľnom čase majú k dispozícii zľavy na športové aktivity a kultúrne podujatia.

TASR informoval Vladimír Machalík, hovorca spoločnosti.

Zdroj: TASR

Foto: TASR – Michal Svítok