Volkswagen prijme rekordný počet absolventov v rámci Trainee programu

0 958
TASR/Rudolf Bihary

Bratislava – Volkswagen Slovakia (VW SK) prijme do Trainee programu v tomto roku rekordných 30 absolventov vysokých škôl. V rámci programu môžu získať nielen zaujímavé pracovné skúsenosti, ale absolvujú aj stáž v niektorom zo zahraničných závodov Volkswagen na svete.

Cieľom programu je pripraviť špecialistov pre odborné útvary vo VW SK s možnosťou kariérneho rastu. Uplatnenie nájdu predovšetkým absolventi technických a ekonomických smerov. Vybrať si môžu z pozícií v oblastiach výroby, údržby, finiš centra, zabezpečenia kvality, logistiky, projektového vedenia, pilotnej haly, logistiky, nákupu, personalistiky, financií, odborných tímov či IT.

Dve pozície do Trainee programu otvára Volkswagen aj v martinskom závode (logistika a optimalizácia závodu).

Počas prvých dvoch týždňov sa absolventi zoznámia so závodom a s celým procesom vzniku vozidla. Prejdú tréningom v školiacom centre a budú v priamom kontakte s výrobou. Následne budú rotovať v jednotlivých odborných útvaroch a pracovať na pridelených projektoch. Popritom ich čakajú rôzne školenia a jazykové kurzy.

Na záver Trainee programu budú vyslaní na minimálne mesačnú stáž do niektorého zo zahraničných závodov koncernu Volkswagen. Po návrate sa dostanú na svoje cieľové oddelenie.

TASR informoval Vladimír Machalík, hovorca spoločnosti.