Vo Volkswagene už vidia svetlo na konci tunela

0 1000
TASR/AP
Wolfsburg – V škandále s falšovanými výsledkami škodlivín vo výfukových plynoch sa podľa šéfa základného závodu Volkswagenu (VW) Herberta Diessa dá v Európe v krátkom čase dosiahnuť zmena trendu. V USA to nepôjde tak rýchlo. Informuje o tom DPA s odvolaním sa na manažérovo vyjadrenie v najnovšom vydaní podnikového časopisu Inside VW. „Verím, že krízu môžeme zvládnuť,“ uviedol Diess.„Celosvetovo stojíme s hodnotnými modelmi pevne na zemi. V niektorých regiónoch sa vzostupom konjunktúry dostaneme znovu k rastu (odbytu)“.

VW sa bude v budúcnosti silno zameriavať na elektromobily. „Vyvíjame špeciálnu architektúru auta, ktorá ráta s plochými batériami. Bude to pre nás prelom.“VW buduje novú oblasť, ktorá sa nazýva Nový Volkswagen. Jej stredobodom má byť „Zážitok Volkswagen“.Predseda závodnej rady Bernd Osterloh o nej uviedol, že pôjde o to, čo auto zmôže, ktoré informácie budú doplnené, ktoré opustené a podobne.

Zamestnanci podali množstvo návrhov, ako zvýšiť účinnosť. „Vieme totiž presne, kde spočíva problém,“ povedal Osterloh.

Škandál s falšovanými údajmi o škodlivinách v dieselových autách Volkswagenu rozvíril v polovici septembra americký úrad na ochranu životného prostredia EPA.