V závode na autokomponenty v Zlatých Moravciach nájde prácu 500 ľudí

0 658
Ilustračné foto. TASR - Štefan Puškáš

Bratislava/Zlaté Moravce 9. septembra (TASR) – V Zlatých Moravciach by sa mal vybudovať nový závod na výrobu automobilových komponentov za 18 miliónov eur, ktorý by mal zamestnať asi 500 pracovníkov. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý jeho predkladateľ, firma Ardis, a. s., predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA).

„Závod bude patriť priemyselnému koncernu, ktorý je ako celok významným svetovým producentom v oblasti strojárskeho priemyslu.“
Výstavba nového závodu strojársko-elektrotechnického zamerania s celkovou zastavanou plochou približne 23.336 m2 sa má realizovať na pozemkoch v pevne stanovenej lokalite umiestnenej v tesnej blízkosti priemyselnej zóny.

Navrhovaná výstavba sa bude podľa investičného zámeru realizovať v lokalite, ktorá sa nachádza západne od cesty II/511, v miestnej časti s názvom Továrenská ulica, oproti čerpacej stanici v susedstve Obchodného centra Ardis. Výstavba závodu by sa mala začať v marci 2017 a skončiť v decembri budúceho roku.

„V prevádzke sa predpokladá potreba asi 500 zamestnancov. Prevádzka bude rozdelená na dva typy výroby, pričom približne 30 % zamestnancov bude pracovať na tri zmeny a zvyšok bude pracovať v jednozmennom režime. Ide teda o nepretržitý výrobný proces. Ročný fond pracovnej doby je stanovený na 250 dní za rok,“ uviedol navrhovateľ v investičnom zámere.