V Slovenskej pošte pracuje 11.128 žien, tvoria 83 % zamestnancov firmy

0 495

Slovenská pošta patrí k najväčším zamestnávateľom na Slovensku, v súčasnosti dáva prácu 13.420 ľuďom. Z nich 83 %, a teda 11.128, predstavujú ženy.

„Najviac zamestnankýň eviduje Slovenská pošta v Bratislavskom kraji, kde zamestnáva viac ako 1700 žien. Na druhom mieste v počte zamestnankýň je Banskobystrický kraj s takmer 1600 ženami a na tretej priečke skončil Košický kraj, v ktorom je v rámci pošty zamestnaných viac ako 1500 žien,“ vymenovala hovorkyňa spoločnosti Martina Macková pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa žien.

V dnešnej dobe, keď je fluktuácia zamestnancov bežným javom, sa pritom môže podnik podľa jej slov pochváliť aj vernosťou pracovníkov v podobe dlhodobých desaťročných záväzkov.

„V súčasnosti máme viac ako 40 žien, ktoré pre Slovenskú poštu pracujú 40 rokov,“ vyčíslila. Zároveň 45 rokov na pošte pracuje osem žien a rekord spomedzi zamestnankýň drží žena, ktorá tu pracuje dlhých 49 rokov.

„Medzinárodný deň žien by mal byť vyjadrením úcty k ženám a k ich právam. U nás si ctíme princípy rovnosti a odmietame akékoľvek formy diskriminácie,“ doplnil tiež generálny riaditeľ Slovenskej pošty Róbert Gálik.