V novom nákupnom centre v Humennom by malo vzniknúť 30 pracovných miest

0 577
Foto: TASR - Henrich Mišovič

Humenné – Nové nákupné centrum má v Humennom stáť do konca tohto roka. Investor, ktorý už začal so stavebnými prácami, predbežne počíta s vytvorením 30 pracovných miest. Pre TASR to potvrdila Katarína Víravcová z Tlačového a právneho referátu Mestského úradu v Humennom (MsÚ).
      

Ústne rokovanie o začatí stavebného konania pre obchodné centrum Merkury Market sa na pôde MsÚ uskutočnilo ešte začiatkom júna za účasti obyvateľov bývajúcich v mestskej časti, kde sa stavba realizuje. „Počas neho mali obyvatelia Suchého Jarku možnosť nahliadnuť do príslušnej projektovej dokumentácie a vyjadriť sa k predmetu veci výstavby obchodného centra. S predmetnou stavbou súhlasili všetci zúčastnení,“ doplnila Víravcová.

Zástupcovia spoločnosti vyhlásili, že sa budú snažiť minimalizovať všetky nepríjemnosti, ktoré môže výstavba obyvateľom priniesť. Zároveň na vlastné náklady vybudujú dve zastávky mestskej hromadnej dopravy a nové detské ihrisko.

Zastavaná plocha hlavného objektu bude 5000 štvorcových metrov. Rovnakú rozlohu budú mať aj spevnené plochy.

Postavením nákupného centra zároveň vznikne nová cestná komunikácia v areáli spoločnosti s dopravným napojením na cestu prvej triedy I/74. Tá bude oddelená plotom, to znamená, že komunikácia vedúca na ulicu Suchý Jarok nebude zaťažená.