V blízkosti bratislavského Volkswagenu bude logistické centrum

1 996
TASR/AP
Bratislava 27. októbra – Predstavitelia spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) a Volkswagen Group Real Estate Slovakia (VGRE SK) dnes v Bratislave symbolicky položili základný kameň nového logistického centra. Na Slovensku tak vznikne v bezprostrednej blízkosti bratislavského závodu VW SK jedno z najmodernejších a najväčších logistických centier. Na slávnostnom podujatí sa zúčastnil aj podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini a minister hospodárstva Peter Žiga.

V novom logistickom centre budú inštalované najmodernejšie technológie ako napríklad automatické zakladače s kapacitou 200.000 malých zásobníkov na drobné nakupované montážne diely. Zakladače budú plne automatizované a dokážu zmanipulovať až 1360 zásobníkov za hodinu.

Súčasťou logistického centra, ktorého vybudovanie si vyžiada investíciu približne 150 miliónov eur, bude okrem iného aj sklad vysokonapäťových batérií, ktoré sa používajú do elektrických vozidiel Volkswagen up! a plug-in hybridných vozidiel. Samotné logistické centrum, ako aj administratívna budova sa budú nachádzať na pozemku s rozlohou okolo 300.000 m2. K logistickej hale bude pričlenená poschodová budova s kantínou a oddychovou miestnosťou na prízemí, šatňami na prvom a kanceláriami a zasadačkami na druhom poschodí.