Tretí balík by mal obsahovať opatrenia pre seniorov aj opatrovateľov

0 1172
TASR/Štefan Puškáš

BRATISLAVA – Sociálna a opatrovateľská služba či seniori – v týchto oblastiach by chcel minister práce Ján Richter pripraviť ďalšie opatrenia. Hovoriť o nich plánuje na sobotňajšom (5.12.) sneme strany Smer-SD v Nitre, kde bude predstavený aj tretí sociálny balík.

<i>“Jedna vec je sociálny balík a druhá vec je aj moje pripravované osobné vystúpenie na sneme. Ja chcem deklarovať pred verejnosťou pripravenosť realizovať základné veci minimálne v troch oblastiach,“</i> konštatoval pre TASR Richter.

Podľa jeho slov je potrebné riešiť problémy v oblasti sociálnych služieb. <i>“Musíme riešiť sociálne služby na úplne nový systém a usporiadanie vzhľadom na stupeň odkázanosti. Druhú vec, ktorú chceme riešiť, je opatrovateľská služba, a to nielen v kontexte projektu, ktorý v decembri s výzvou spúšťame, ale aj v kontexte rodinných príslušníkov, ktorí sa starajú či už o deti, alebo prípadne o svojich rodinných príslušníkov,“</i> priblížil minister práce.

Tiež sa plánuje opäť zamerať na dôchodcov. <i>“Tretia vec, ktorej sa chcem venovať, sú dôchodcovia. Hľadať spôsob, ako navýšiť vianočný príspevok a ako ho postupne transformovať do takzvaného trinásteho dôchodku,“ </i>avizoval Richter.

Premiér Robert Fico pritom už avizoval, že tretí sociálny balík bude zameraný najmä na hospodársky rast a tvorbu nových pracovných miest.