Študenti získavajú prax aj v bankách

0 640
Ilustračná snímka.

Bratislava – Viaceré banky na Slovensku dávajú priestor vysokoškolákom, prípadne podporujú rôzne aktivity priamo na vysokých školách.

Napríklad VÚB banka ponúkne pracovný pomer najlepším študentom, ktorí v rámci programu Stážuj a pracuj dostali možnosť vyskúšať si na osem mesiacov prácu v jej rôznych oddeleniach. Program je určený talentovaným vysokoškolákom a finančná inštitúcia ho organizuje päť rokov.

„Je to cenná skúsenosť pre všetkých – našich kolegov i samotných stážistov. Kolegov teší nový pohľad študentov na zaužívané postupy, stážisti oceňujú možnosť prejsť si viacerými oddeleniami banky a vyskúšať si, ako veci fungujú,“zhodnotila program hovorkyňa VÚB Alena Walterová.

Vysokoškolákom pomáha aj Nadácia Tatra banky, ktorá podporuje zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu na vysokých školách. Venovala 13 projektom dovedna 40.000 eur. Možnosť získať finančný grant mali projektové tímy zo slovenských vysokých škôl zložené z pedagógov, vedeckých pracovníkov školy alebo externých spolupracovníkov a študentov.

Podľa Zuzany Böhmerovej, manažérky Nadácie Tatra banky a sponzoringu, cieľom grantu je finančne prispieť ku skvalitneniu výučby konkrétneho študijného programu, predmetu, témy alebo oblasti vzdelávania tak, aby sa vyučovanie obohatilo o nové moderné poznatky, informácie z prostredia domácej či zahraničnej vedy.