Spoločnosť IEE Sensing vytvorí vo Veľkej Ide 337 miest

0 786
TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA – Spoločnosť IEE Sensing Slovakia s.r.o., žiada od štátu investičnú pomoc vo výške 4,58 milióna eur, a to vo forme úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to zo zverejneného zámeru Ministerstva hospodárstva (MH) SR. Podstatou investičného zámeru je zvýšenie výrobnej kapacity vo výrobnom závode vo Veľkej Ide, v okrese Košice-okolie.

<i>“Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 12,66 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2015 až 2017. V priamej súvislosti so zámerom sa do konca roku 2018 vytvorí 337 nových pracovných miest,“</i> priblížil rezort hospodárstva.

Spoločnosť okrem rozšírenia výrobného závodu plánuje aj založenie nového výskumného a vývojového centra, ktoré bude súčasťou investičného projektu vo Veľkej Ide.

Rozšírenie výrobného závodu sa zameria aj na výrobu detektorov držania volantu, elektronickej kontrolnej jednotky a zariadenia na otváranie batožinového priestoru. Výskumné a vývojové centrum zabezpečí vysokú kvalitu súčasných výrobkov a inováciu a rozvoj nových typov senzorov. <i>“Žiadateľ v investičnom zámere uvádza, že jedným z cieľov nového výskumného a vývojového centra je aj spolupráca so slovenskými univerzitami,“</i> dodalo MH SR.

Hlavnou činnosťou žiadateľa – spoločnosti IEE Sensing Slovakia, s.r.o., Veľká Ida je výroba bezpečnostných systémov na detekciu a klasifikáciu pasažierov na zvýšenie ich ochrany vo vozidle. Skupina IEE Group je vlastnená najmä investormi sídliacimi v Číne a v Hongkongu. V roku 2013 zamestnávala skupina 1658 ľudí a dosiahla obrat 156 miliónov eur.