Sociálna poisťovňa pripomenie zamestnávateľom neodovzdané výkazy

0 676

Bratislava 29. decembra  – Sociálna poisťovňa (SP) dnes v rámci skúšobnej prevádzky spustila novú službu pre zamestnávateľov. Mailom alebo SMS správami ich bude upozorňovať, že neodovzdali posledné aktuálne mesačné výkazy poistného za október 2016.

Upozorňujúce správy formou SMS a e-mailu dostanú len tí zamestnávatelia, ktorí majú v Sociálnej poisťovni nahlásené aktuálne kontakty – e-mail alebo mobilné číslo. Je preto v záujme všetkých odvádzateľov poistného, aby si v pobočkách poisťovne alebo prostredníctvom adresy mojekontakty@socpoist.sk vždy aktualizovali svoje kontaktné údaje. Vyhnú sa tak pokute, ktorú môže poisťovňa uložiť zamestnávateľovi za nesplnenie si povinnosti až do výšky 16.596,96 eura.

Ostrá prevádzka novej služby Sociálnej poisťovne sa začne v januári 2017 a SP bude v tomto mesiaci zamestnávateľov upozorňovať na nepredloženie mesačných výkazov poistného za november 2016.

Dnešná skúšobná prevádzka slúži predovšetkým na overenie funkčnosti služby, opravy či doplnenie kontaktov. Poisťovňa dnes na neplnenie si povinností upozorní 4117 zamestnávateľov, z toho 3814 dostane upozornenie formou e-mailu a ďalších 303 formou SMS správy.

TASR informovala Sociálna poisťovňa.