Zdravotnícky záchranár v záchrannej zdravotnej službe

    0 54

    2922313

    sk

    Dátum zadania pracovnej ponuky

    2017-06-02 09:53:23

    • Zdravotnícky záchranár

    • Zdravotníctvo a sociálna starostlivosť

    Zdravotnícky záchranár v rámci neodkladnej zdravotnej starostlivosti v ZZS ako člen posádky ambulancie rýchlej lekárskej pomoci alebo rýchlej zdravotnej pomoci, vykonáva samostatne:

    – odoberá základnú anamnézu od osoby, ktorá potrebuje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti, od jej príbuzných a iných svedkov udalosti,
    – sleduje, hodnotí a zaznamenáva životné funkcie pomocou primeraných klinických a technických prostriedkov,
    – vykonáva posudzovanie zdravotného stavu osoby a stanovuje pracovnú diagnózu v rozsahu získaného vzdelania,
    – zabezpečuje poraneného v polohe s prihliadnutím na povahu zranenia, zabezpečuje priechodné dýchacie cesty a s prihliadnutím na zdravotný stav osoby zaisťuje neodkladnú kardiopulmonálnu resuscitáciu,
    – vykonáva prvotné ošetrenie všetkých poranení vrátane krvácania,
    – zaisťuje periférny žilový vstup, podáva fyziologický roztok na udržanie priechodnosti žilového prístupu,
    – nepretržite sleduje a zabezpečuje uspokojovanie potrieb osoby súvisiacich so zdravím, chorobou a umieraním,
    – podáva kyslíkovú liečbu inhaláciou,
    – používa automaticky a poloautomaticky externý defibrilátor,
    – vykonáva vyčistenie dýchacích ciest,
    – odoberá biologický materiál v prípade potreby,
    – odoberá kapilárnu krv na stanovenie hladiny glykémie,
    – ošetruje drény, periférne cievne katétre, permanentné močové katétre, sondy, kanyly a stómie,
    – zavádza žalúdočné sondy,
    – zavádza močový katéter u žien,
    – odvádza prekotný pôrod,
    – vykonáva prvé ošetrenie novorodenca,
    – ošetruje rodičku,
    – pri hromadných nešťastiach do príchodu lekára s príslušnou špecializáciou koná podľa § 2 odst. 1 Vyhl.MZ SR č. 321/05 Z.z., najmä pri
    a) život zachraňujúcej kardiopulmonálnej resuscitácii , intubácii a riadenom dýchaní, defibrilácii pomocou poloautomatického defibrilátora a podávaní liekov do endotracheálnej kanyly,
    b) aplikácii všetkých druhov liekov stanoveným spôsobom,
    c) prekotnom pôrode, ošetrení rodičky a novorodenca po pôrode,
    d) katetrizácii močového mechúra u detí a mužov,
    e) malých chirugických zákrokoch,
    f) podávaní transfúzie a krvných derivátov,
    g) zavádzaní pažerákovej kompresívnej sondy
    Ďalej:
    – vypisuje záznam o poskytnutí pomoci a dokumentáciu o zásahu na predpísanom tlačive,
    – vedie evidenciu opiátov a aplikuje ich v zmysle platných predpisov.
    – neustále prehlbuje svoju kvalifikáciu v súlade s právnymi predpismi a vnútornými predpismi o vzdelávaní,
    – stará sa o prevádzkyschopnosť a hygienu všetkých prístrojov, nástrojov a zariadení vo vozidle RLP alebo RZP, hlási prípadné poruchy, nedostatok liekov a ŠZM, zaobchádza so zvereným majetkom v zmysle dohody o hmotnej zodpovednosti, používa ochranné pracovné prostriedky, pridelený pracovný odev a obuv, dodržuje štandardné pracovné postupy, aktívne navrhuje svojmu nadriadenému prípadné vylepšenia a rešpektuje pokyny nadriadeného.

    Požiadavky na uchádzača

    výhodou aspoň 1 rok praxe

    ukončené SZŠ odbor ZZ / SZŠ odbor ZZ s PŠŠ (urgent) / ukončené VŠ vzdelanie I. stupňa odbor UZS / II. stupeň Mgr. s PŠŠ (urgent)

    – zázemie nadnárodnej spoločnosti
    – zamestnanecké benefity
    – príjemné pracovné prostredie
    – možnosť ďalšieho vzdelávania

    V prípade, že Vás táto pracovná ponuka zaujala, zašlite prosím svoj životopis spolu s motivačným listom na nižšie uvedený e-mail.

    Súčasne si vyhradzujeme právo kontaktovať výlučne uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za pochopenie.

    Spoločnosť Falck je pôvodom dánska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1906. V súčasnosti zamestnáva v 45 krajinách viac ako 38 000 zamestnancov.
    Na Slovensku zastrešuje obchodné aktivity skupiny Falck spoločnosť Falck SK a.s., ktorá sa zaoberá rozvojom nových obchodných aktivít, správou a riadením svojich dcérskych spoločností.

    Súčasťou holdingu Falck SK a.s. sú spoločnosti:
    Falck Záchranná a.s. je najväčším poskytovateľom záchranných zdravotných služieb.
    Falck Fire Services a.s. poskytuje služby priemyselnej požiarnej ochrany pre priemyselné podniky, tiež služby v oblasti tréningov a školení protipožiarnej ochrany.
    Falck Academy s.r.o. poskytuje kurzy prvej pomoci pre laikov aj profesionálov.
    Falck Healthcare a.s. poskytuje preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť na najvyššej úrovni. Zároveň prevádzkuje sieť rehabilitačných kliník so zameraním na kostrovo-svalový systém pre verejnosť aj zamestnancov firiem.

    Možný dátum nástupu

    ASAP

    Typ pracovného pomeru

    • plný úväzok

    Dosiahnuté vzdelanie

    • stredoškolské s maturitou
    • nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
    • vysokoškolské II. stupňa
    • vysokoškolské I. stupňa
    • vysokoškolské III. stupňa

    Názov spoločnosti

    skupina Falck SK

    1000

    Nemocnice, ambulantná lekárska činnosť, ostatná zdravotná starostlivosť