Redaktor spravodajca Brusel

  0 757

  Tlačová agentúra Slovenskej republiky

  Miesto práce
  Belgicko

  Druh pracovného pomeru
  plný úväzok

  Termín nástupu
  01.07.2016

  Ponúkaný plat (brutto)
  dohodou

  Informácie o pracovnom mieste

  Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  Tvorba spravodajských materiálov (písomných, audio, video) zo všetkých oblastí aktivít inštitúcií EÚ s dôrazom na slovaciká a Slovensko ako predsedajúcu krajinu EÚ. Výborná orientácia v štruktúre a obsahu činnosti európskych inštitúcií, schopnosť tvorby spravodajstva so znalosťou súvislostí a overených faktov. Spolupráca s MZV a Úradom vlády SR, a predstaviteľmi SR v inštitúciách EÚ. Aktívne využívanie anglického jazyka ako aj schopnosť využitia ďalšieho svetového jazyka. Hľadanie a spracúvanie exkluzívnych spravodajských materiálov a tvorba interview s predstaviteľmi SR a EÚ. Práca s redakčným systémom TASR a využívanie dostupných IKT. Časová flexibilita, rýchlosť a presnosť informácií. Aktívny vodič.

  Zamestnanecké výhody, benefity

  Prestížna práca v profesionálnom tíme s dlhoročnými skúsenosťami, samostatnosť a vlastný time manažment, budovanie svojej profesionálnej kariéry vo verejnoprávnej tlačovej agentúre. Každodenné využívanie jazykových a všeobecných znalostí v atraktívnom medzinárodnom prostredí.

  Informácie o výberovom konaní

  CV a motivačný list v slovenskom a anglickom jazyku posielajte na uvedenú e-mailovú adresu. Na osobný pohovor pozveme len tých uchádzačov, ktorí budú najlepšie spĺňať požadované kritériá na predmetnú pracovnú pozíciu. Ostatným ďakujeme za záujem o prácu v TASR.

  Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

  31.5.2016

  Požiadavky na zamestnanca

  Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

  vysokoškolské II. stupňa

  Vzdelanie v odbore

  žurnalistika, iné

  Jazykové znalosti

  Anglický jazyk – aktívne a Francúzsky jazyk – mierne pokročilý a

  Nemecký jazyk – mierne pokročilý

  Vodičský preukaz

  B

  Počet rokov praxe

  3

  Osobnostné predpoklady a zručnosti

  Dynamická osobnosť schopná pracovať presne a rýchlo aj v časovom strese, s bezchybnou znalosťou slovenského jazyka, aktívnou znalosťou anglického jazyka (úroveň C1 podľa CEFR) a ďalšieho svetového jazyka ( francúzsky úroveň B2 alebo nemecky úroveň B2 podľa CEFR), s rešpektom k faktom v novinárskej profesii. Pracovná pozícia vyžaduje výbornú znalosť štruktúry a obsahu činnosti európskych inštitúcií, orientáciu v slovenskej a medzinárodnej politike, schopnosť chápať súvislosti a rozumieť aktualitám v spravodajstve. Potrebná je spôsobilosť a ochota pracovať aj nadčas a počas víkendov, s vysokým nasadením a precízne.

  Inzerujúca spoločnosť

  Tlačová agentúra Slovenskej republiky je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti spravodajstva.

  Počet zamestnancov

  100-149 zamestnancov

  Adresa spoločnosti

  Tlačová agentúra Slovenskej republiky
  Dúbravská cesta 14
  841 04 Bratislava
  http://www.tasr.sk

  Kontakt

  Kontaktná osoba: PhDr.,PhD. Bernardína Borsíková
  Tel.: +421259210529