Production Assistant

    0 147

    1317749

    en

    Dátum zadania pracovnej ponuky

    2015-04-27 15:18:29

    • Procesný inžinier
    • Majster výroby
    • Technológ

    • Automobilový priemysel
    • Manažment
    • Strojárstvo

    – Manages the production line, responsible for performance and quality
    – Reports line performance efficiency and updates POP system
    – Reports the quality issues and improve the process to prevent repetitive occurrence of issues
    – Leads, supports and develops teamleaders
    – Ensures required training for the workers, proposes training for their competence increase
    – Leads, supports and controls internal welding academy
    – Supports production with technology knowledge
    – Analyses the processes and optimizes them
    – Coordinates new production start up
    – Technical support to reduce downtime, to optimize processes and for cost reduction
    – Responsible for data documentation e.g. FMEA, Working instructions
    – Drives the continues improvement process by own suggestions

    Požiadavky na uchádzača

    – flexibility, ability to work under stress, independence
    – knowledge of lean tools is advantage (5S, KAIZEN, SMED, …)
    – good knowledge of welding theory is advantage

    – Attendance bonus
    – Summer and Winter bonus
    – Company events, teambuildings
    – Young collective
    – Stable company

    If you are interested in this job position, please send CV in English and Slovak language to hr@sjsk.sk.
    We will contact only selected candidates who meet our criteria.

    SEJONG Slovakia s.r.o. vznikla v roku 2006 ako dcérska spoločnosť Sejong Industrial Co., Ltd. s víziou stať sa jedným z lídrov vo výrobe výfukových systémov. Už v roku 2011 získala najvyššie možné ocenenie od zákazníka – Quality 5 STAR. Toto ocenenie dokázala nielen udržať, ale aj zvýšiť na 5 STAR +, a to pri zvyšujúcich sa požiadavkách od zákazníka.

    Možný dátum nástupu

    ASAP

    Typ pracovného pomeru

    • full-time

    Dosiahnuté vzdelanie

    • University education (Bachelor’s degree)
    • University education (Master’s degree)
    • Postgraduate (Doctorate)

    Názov spoločnosti

    Sejong Slovakia, s.r.o.

    150

    Automotive Industry, Vehicle Manufacturing

    Znalosti

    • Language skills
    • English – intermediate