Kontrolór jazykových prekladov

    0 352

    2075613

    sk

    Dátum zadania pracovnej ponuky

    2015-04-15 11:13:35

    • Administratívny pracovník, referent
    • Kontrolór kvality
    • Korektor
    • Prekladateľ

    • Administratíva
    • Manažment kvality
    • Prekladateľstvo a tlmočníctvo

    – Kontrola formálnych náležitostí dokumentov (preklepy, čísla, úplnosť prekladu, formátovanie dokumentu a pod.)
    po preklade vyhotovenom prekladateľom.
    – V prípade znalosti daného jazyka kontrola obsahových náležitostí prekladu a jeho adekvátnosti.
    – Texty sú zväčša vo formáte programov balíka MS Office
    – Práca v CAT nástrojoch

    Požiadavky na uchádzača

    – študent vysokej školy so zameraním na prekladateľstvo a tlmočníctvo
    – výborná znalosť slovenského jazyka,
    – výborná znalosť anglického alebo nemeckého jazyka, iný jazyk je výhodou,
    – ochota učiť sa nové veci, rozširovať svoje jazykové znalosti,
    – precíznosť, flexibilita, dochvíľnosť,
    – pozitívny prístup k práci s jazykmi,
    – práca na niekoľko dní do týždňa počas semestra.

    – práca na dohodu o brigádnickej práci študentov
    – práca vhodná pre študentov VŠ, popri štúdiu a počas prázdnin,
    – stabilitu prosperujúcej spoločnosti v oblasti jazykových služieb,
    – zaškolenie a možnosti rozširovania praktických znalostí,
    – zaškolenie na prácu v CAT nástrojoch
    – práca v kancelári s PC
    – možnosť občerstvenia – minerálka, čaj, káva.

    Životopis v slovenskom jazyku nám posielajte na e-mailovú adresu jobs@lexman.sk. Do predmetu správy uveďte „KONTROLÓR JAZYKOVÝCH PREKLADOV“. Budeme reagovať len na životopisy študentov so zameraním na PREKLADATEĽSTVO a TLMOČNÍCTVO. Ďakujeme za pochopenie.
    Uchádzači, ktorí splnia vyššie uvedené požiadavky, budú kontaktovaní a pozvaní na výberové konanie. Úspešný kandidát musí prejsť písomným jazykovým testom, musí mať vyhradený čas aspoň 2-3 dni na výkon práce v týždni, musí mať pozitívny vzťah k práci s jazykmi a výbornú znalosť práce s PC.

    Spoločnosť LEXMAN patrí medzi popredné prekladateľské, tlmočnícke a lokalizačné spoločnosti na Slovensku a v Českej republike. Sme dynamická a inovatívna spoločnosť s orientáciou na prekladateľské, tlmočnícke a lokalizačné projekty. Poskytujeme kreatívne riešenia prekladateľských projektov pre klientov najmä z/do slovenského, českého jazyka a väčšiny jazykov strednej a východnej Európy. Medzi našich klientov patria renomované slovenské ako aj zahraničné medzinárodné spoločnosti.

    Sme skupina profesionálov s viacročnou praxou v prekladateľskej oblasti. Myslíš si že si lepší ako ostatní, radi ťa privítame v našom tíme.

    Možný dátum nástupu

    podľa dohody

    Typ pracovného pomeru

    • na dohodu
    • internship, stáž

    Dosiahnuté vzdelanie

    • študent vysokej školy
    • vysokoškolské II. stupňa
    • vysokoškolské I. stupňa

    Názov spoločnosti

    LEXMAN, s. r. o.

    8

    Iné služby

    Znalosti

    • Jazykové znalosti
    • Anglický jazyk – expert, tlmočenie
    • Počítačové znalosti – používateľ
    • Microsoft Excel – expert