Informačný špecialista/informačná špecialistka

    0 71

    3282258

    sk

    Dátum zadania pracovnej ponuky

    2018-01-09 13:59:51

    • Knihovník

    • Školstvo, vzdelávanie, veda, výskum

    – zabezpečovanie všetkých činností spojených s knižnicou a zodpovednosť za knižničný fond
    – návrhy a realizácia grafického spracovania publikácii, správ, letákov, a pod.
    – spracovávanie podkladov k činnosti organizácie od jednotlivých útvarov organizácie,
    – navrhovanie, vykonávanie a usmerňovanie komunikácie na sociálnych sieťach,
    – správa sociálnych sieti organizácie,
    – vytváranie, navrhovanie, vedenie štatistík pre potreby organizácie,
    – propagácia organizácie,
    – návrh a realizácia verejných informačných kampaní zvyšujúcich úroveň tolerancie v spoločnosti,
    – participácia na výskumoch, príprava dotazníkov pre potreby výskumu.

    Požiadavky na uchádzača

    – Stredoškolské vzdelanie v oblasti: knihovníctva, informačných štúdii.
    – Vysokoškolské vzdelanie I. alebo II. stupňa, v odbore: humanitné vedy (knižničné a informačné štúdia, knižničné a informačné vedy)
    – pracovná pozícia je vhodná aj pre absolventa,
    – výborné komunikačné zručnosti,
    – znalosť PC na pokročilej úrovni
    – znalosť sociálnych sietí,
    – znalosť práce s grafickými programami,
    – aktívny spôsob riešenia problémov;
    – analytické schopnosti,
    – zodpovednosť, samostatnosť, flexibilita, iniciatívnosť, tvorivosť,
    – dobré organizačné schopnosti a systematickosť,
    – znalosť AJ je výhodou.

    Uchádzači/uchádzačky sú povinní/povinné zaslať: štruktúrovaný životopis, kópiu dokladu o dosiahnutom vzdelaní do 16. januára 2018 elektronicky na e-mail: info@snslp.sk.

    V súvislosti s výberovým konaním žiadame uchádzačov/uchádzačky o písomné udelenie súhlasu pre SNSĽP so spracovaním a archivovaním osobných údajov v súlade so zákonom 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

    SNSĽP si vyhradzuje možnosť pozvať na osobný pohovor len vybraných uchádzačov/uchádzačky.

    Slovenské národné stredisko plní funkciu národnej inštitúcie na ochranu a podporu ľudských práv (NHRI) a v roku 2004 sa stalo slovenským antidiskriminačným orgánom, t. j. pre posudzovanie dodržiavania zásady rovnakého zaobchádzania podľa antidiskriminačného zákona.
    Na základe svojho mandátu Stredisko monitoruje a hodnotí dodržiavanie ľudských práv a zásady rovnakého zaobchádzania, zhromažďuje a poskytuje informácie o rasizme, xenofóbii a antisemitizme v Slovenskej republike, uskutočňuje výskumy a prieskumy na poskytovanie údajov oblasti ľudských práv a základných slobôd, zhromažďuje a šíri informácie v tejto oblasti.
    V rámci poskytovania právnych služieb Stredisko vydáva odborné stanoviská vo veciach diskriminácie, zastupuje účastníkov v konaní vo veciach porušenia zásady rovnakého zaobchádzania, zabezpečuje právnu pomoc obetiam diskriminácie a prejavov intolerancie, má právo požiadať súdy, prokuratúru, iné štátne orgány, orgány územnej samosprávy, orgány záujmovej samosprávy a iné inštitúcie o poskytnutie informácií o dodržiavaní ľudských práv.
    Stredisko taktiež pripravuje vzdelávacie aktivity, podieľa sa na informačných kampaniach s cieľom zvyšovania tolerancie spoločnosti a poskytuje knižničné služby.

    Hlavná oblasť pôsobenia:
    Ľudské práva a základné slobody, dodržiavanie zásady rovnakého zaobchádzania, ochrana pred diskrimináciou.

    www.snslp.sk

    Možný dátum nástupu

    dohodou/ ihneď

    Typ pracovného pomeru

    • plný úväzok

    Dosiahnuté vzdelanie

    • stredoškolské s maturitou
    • vysokoškolské II. stupňa
    • vysokoškolské I. stupňa

    Názov spoločnosti

    Slovenské národné stredisko pre ľudské práva

    Právnické činnosti