Engineer

    0 51

    3009465

    en

    Dátum zadania pracovnej ponuky

    2017-09-28 11:17:36

    • Procesný inžinier
    • Inžinier kvality
    • Plánovač kvality
    • Technický pracovník

    • Manažment kvality
    • Technika, rozvoj
    • Výroba

    • Operate, maintain and calibrate laboratory instruments as required by calibration program,
    • Validation program implementation and monitoring,
    • Lead the work with risk analysis – process FMEA,
    • maintenance of technical documentation
    • cooperation with departments within the company and mother company
    • communication with customers and suppliers about technical documentation
    • Leadership of change management- change of product documentation

    Požiadavky na uchádzača

    • Educational Specialization – technical (min.Secondary with school-leaving examinationEducational)
    • Experience from working with quality improvements and problem solving
    • Able to work as a team member in a multi cultural environment as well as independently
    • Structured, organized, driven, communicative and flexible personality
    • Experience with quality tools implementation: FMEA, SPC, MSA
    • Problem solving analysis skills with a logical and methodical approach (8D, 5Why, Cause/Effect Diagram)
    • MS office (excel, word, powerpoint)
    • CAD software

    Unlimited contract
    English courses in company
    Mealvouchers
    Stable work in friendly collective
    Sport actions for emplyees
    Reward for improvements ideas which brings asset for company
    Reward for recommendation of candidates
    Company events

    BIOMETRIX je popredným výrobcom jednorázových zdravotníckych pomôcok pre rôzne liečebné postupy, ako je angiografia, chirurgia a intenzívna starostlivosť (www.biometrixmedical.com).
    Zaslaním Vášho životopisu zároveň dávate súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov uvedených v životopise za účelom výberu uchádzačov v zmysle Zákona č. 122/2013 Z.z. o ochranu osobných údajov.
    Ďakujeme za prejavený záujem pracovať v našej spoločnosti. Z dôvodu veľkého počtu uchádzačov budeme kontaktovať iba vybraných uchádzačov. Za pochopenie vopred ďakujeme.

    Možný dátum nástupu

    dohodou

    Typ pracovného pomeru

    • full-time

    Dosiahnuté vzdelanie

    • Secondary with school-leaving examination
    • Follow-up/Higher Professional Education
    • University education (Master’s degree)
    • University student
    • University education (Bachelor’s degree)
    • Postgraduate (Doctorate)

    Názov spoločnosti

    Biometrix, s. r. o.

    100-149 employees

    Hospitals, medical practice activities, other human health activities

    Znalosti

    • Language skills
    • English – Advanced (C1)
    • Computer skills – user
    • AutoCAD – advanced