Podnikateľkou Slovenska 2015 sa stala Želmíra Komorechová

0 1810
TASR/Jakub Kotian

Bratislava – Víťazkou 16. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska 2015, ktorú organizuje Slovak Business Agency (SBA), sa stala Želmíra Komorechová. Jej firma sa venuje výživovým doplnkom pre športovcov. V roku 2007 športové výživové doplnky rozšírila aj o výživové doplnky, ktoré preventívne podporujú zdravie nielen športovcov, ale každého človeka.

Najlepšou Začínajúcou podnikateľkou sa stala Ľubica Mačugová, ktorej podnik vyrába prírodnú kozmetiku. Jej prvé výrobky boli voňavé bylinkové mydlá. Neostalo však len pri nich, pribudli nové výrobky, wellness produkty, kozmetické krémy, peelingy, regeneračné oleje, šampóny.

Kategóriu Úspešná živnostníčka vyhrala Renáta Hermysová, ktorá vyrába farebnú, modrú, zelenú a habánsku majoliku. Ako živnostníčka začala majoliku produkovať v chránenej dielni. V súčasnosti jej firma na trvalý pracovný pomer zamestnáva 10 osôb, z toho je 6 zdravotne postihnutých. Vyrába viac ako 200 druhov výrobkov a produkcia sa zameriava najmä na tradičné dekory a tvary.

Súťaž Podnikateľka Slovenska každoročne vyhlasuje SBA. Je určená nielen pre začínajúce, ale aj pre už etablované podnikateľky. Podmienkou je, aby boli aktívne v biznise najmenej rok. Do súťaže ich môžu prihlásiť aj iné osoby, kolegovia, príbuzní alebo zamestnanci.

Slovak Business Agency (do 28. februára 2014 NARMSP) predstavuje v SR najstaršiu špecializovanú inštitúciu pre podporu malého a stredného podnikania (MSP). Vznikla v roku 1993 zo spoločnej iniciatívy EÚ a vlády SR. Zakladajúcimi členmi sú Ministerstvo hospodárstva SR, Združenie podnikateľov Slovenska a Slovenský živnostenský zväz.