Podnikatelia si môžu stiahnuť do mobilov novú aplikáciu Info služby FS

0 801
Ilustračné foto. TASR/AP/Manu Fernandez

BRATISLAVA – Nová mobilná aplikácia pod názvom Info služby finančnej správy, ktorú dnes spustila Finančná správa (FS) SR, ponúka viacero služieb, ktoré slovenskí daňovníci poznajú z jej webového portálu. K dispozícii sú kontakty na Finančné riaditeľstvo SR, na daňové a colné úrady a tiež kalendár platenia daní. Zabezpečuje tiež prístup k údajom z dátových zdrojov.

<i>“Aplikácia ponúka daňový kalendár, ktorý obsahuje vyznačené termíny na podanie daňového priznania či platbu rôznych druhov daní. Pri hraničných priechodoch sú uvedené aktuálne čakacie lehoty na priechodoch s Ukrajinou – Vyšné Nemecké, Ubľa a Veľké Slemence. Číslo osobného účtu (OÚD) si daňovníci môžu zistiť jednoduchým zadaním rodného čísla alebo daňového identifikačného čísla,“</i> priblížila hovorkyňa FS Patrícia Macíková.

Aplikácia umožňuje aj zistenie údajov z dátových zdrojov. Možno si overiť subjekty registrované pre spotrebné dane či daň z pridanej hodnoty (DPH). Obsahuje zoznamy vymazaných platiteľov DPH či platiteľov DPH s dôvodmi na zrušenie. Vyhľadávajú sa podľa názvu právnickej osoby či mena fyzickej osoby, alebo podľa identifikačného čísla (IČ DPH). Pri subjektoch registrovaných pre spotrebné dane aj podľa registračného čísla.

<i>“Po aplikáciách Pokladnica, Over doklad či Superkolky môžu občania využívať túto novú mobilnú aplikáciu. Poskytuje nástroje a služby na získanie informácií potrebných pre včasné a kvalitné plnenie daňových povinností,“ </i>doplnila hovorkyňa FS. Dostupná je pre operačné systémy Android a iOS – verzie Android 4.0.3 a iOS 7.1 a vyššie. Ľudia si ju môžu bezplatne stiahnuť z mo