Oravec: Zvýšené náklady podnikateľov zhoršujú ich konkurencieschopnosť

0 588
Na snímke prezident Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) Ján Oravec.

Samotný návrh upravujúci príplatky za nočnú prácu a sviatky je zlý a zároveň z dôvodu množstva výnimiek neprehľadný a ťažko realizovateľný. Zvýšené náklady podnikateľov znižujú ich konkurencieschopnosť. Myslia si členovia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS), ktorí vo štvrtok rokovali v Bratislave.

Podľa prezidenta ZPS Jána Oravca zámerom združenia v tomto roku a zároveň aj jeho prioritou je zlepšiť pozitívny obraz širokej verejnosti o podnikateľoch, keďže práve oni sú rozhodujúcim článkom prosperity štátu. V tejto súvislosti združenie v rámci svojej kampane chce osloviť aj „mlčiacu a pasívnu“ masu podnikateľov, vyzdvihnúť úspešné firmy a jedincov.

Novozvolený predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba informoval členov generálnej rady o prioritách v rámci svojho funkčného obdobia. Podľa jeho slov pôjde najmä o dopravu v rámci kraja, ktorá je už dlhé obdobie predmetom kritiky občanov. Keďže rozpočet BSK neumožňuje realizáciu veľkých projektov, Droba nevylúčil zabezpečenie potrebných investícií prostredníctvom úveru z Európskej investičnej banky. Všetko je však zatiaľ v štádiu úvah a analýz. Podľa jeho slov by kraju výrazne pomohol napríklad obchvat Pezinok-Modra, ako aj koľajová trať spájajúca hlavné mesto s Pezinkom.