Odbory neočakávajú šetrenie v slovenskom VW, skôr rozširovanie výroby

0 646
Ilustračné foto. TASR - Michal Svítok
Bratislava/Berlín (TASR) – Volkswagen na Slovensku je najlepším závodom v rámci celého koncernu, čoho dôkazom je aj plán rozširovania výroby a neustále zvyšovanie investícií do neho. Vzhľadom na rozšírenie výroby o nové modely hľadá ďalších kvalifikovaných zamestnancov, reagoval predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský na informáciu o plánovanom prepúšťaní 30.000 zamestnancov v rámci celého koncernu Volkswagen.
„Preto považujeme za vysoko nepravdepodobné, že by sa nás šetrenie akýmkoľvek spôsobom zasiahlo, skôr očakávame, že výroba v našom závode sa bude aj naďalej rozširovať a ponuka pracovných miest bude ešte vyššia,“zdôraznil Smolinský.

Odbory zároveň veria, že naďalej platí dohoda s vedením slovenského Volkswagenu z konca roka 2015 a žiadne šetriace opatrenia nebudú prijaté bez prerokovania a súhlasu oboch strán. „Z pozície väčšinovej odborovej organizácie vo Volkswagene sme pripravení pracovať na plný výkon, rokovať s vedením spoločnosti a zastupovať všetkých zamestnancov VW. Budeme aj naďalej stáť za udržaním pracovných miest a vysokého štandardu podmienok zamestnancov v slovenskom Volkswagene,“ avizoval Smolinský.

Svetové agentúry dnes informovali, že nemecká automobilka Volkswagen plánuje v nasledujúcich rokoch zrušiť 30.000 pracovných miest, z toho väčšinu v Nemecku. Cieľom je zníženie nákladov a zvýšenie ziskovosti. Automobilka ostatný rok zápasí s dôsledkami rozsiahleho emisného škandálu. Ten ju už doteraz stál miliardy dolárov, najmä v dôsledku pokút a kompenzácií v USA.