O veľtrh práce je mimoriadny záujem

0 946

V bratislavskej Inchebe sa dnes začal 6.ročník veľtrhu práce. Už od jeho otvorenia prešlo bránami množstvo návštevníkov – od študentov, absolventov, pracujúcich, matiek po materskej dovolenke alebo nezamestnaných, ktorí sa zaujímajú o ponuku práce.

Ako povedala pre TASR Marcela Glevická zo spoločnosti Profesia, ktorá je hlavným organizátorom podujatia, všetko nasvedčuje tomu, že vlaňajšia návštevnosť (20.000) bude prekročená. Skutočnosť, že tak vlani, ako aj v tohtoročný január možno badať významné oživenie pracovného trhu, dokumentuje aj fakt, že počet zverejnených pracovných ponúk oproti roku 2013 stúpol vlani o 22 %.
Počet vystavovateľov – perspektívnych zamestnávateľov, ako aj organizácií sprostredkujúcich prácu doma ale aj v zahraničí, dosiahol 150. Veľtrh so všeobecnou časťou aj špecializovanými zónami je určený pre všetky skupiny záujemcov o prácu.
Aj tento rok je špeciálne mladej generácii určená zóna Absolventi, do ktorej sa môže návštevník dostať cez svoj ISIC alebo iný doklad potvrdzujúci, že ide o študenta.  Zamestnávatelia, okrem iných aj automobilka Volkswagen, priamo na veľtrhu ponúka trainee programy či letné stáže. Automobilka pre svoje prevádzky na Slovensku hľadá stovku odborných pracovníkov. Zastúpené sú aj obchodné reťazce, finančné inštitúcie, konzultačné spoločnosti a ďalší.
Špeciálna pozornosť sa tento rok venuje skupinám ľudí, ktoré to majú na trhu práce o čosi ťažšie. Neziskové združenia a občianske aktivity pripravili workshopy a prednášky so zameraním na ohrozené skupiny.  Veľtrh práce potrvá do štvrtka 26. februára. Vstup je voľný.