Nový investor by mal v obci Mýtna vytvoriť okolo 40 pracovných miest

0 1024
Ilustračné foto. TASR

Mýtna – Okolo 30 až 40 pracovných miest má v Mýtnej v okrese Lučenec vytvoriť nový investor, spoločnosť Swietelsky z Rakúska. TASR to potvrdil starosta Pavel Greksa, podľa ktorého sa firma stane najväčším zamestnávateľom v obci.

„Investor tu plánuje vybudovať podnik na výrobu asfaltových zmesí, ktorý bude v priestoroch našej priemyselnej zóny,“ uviedol starosta s tým, že firma si hľadala pôsobisko vo viacerých obciach regiónov Gemer a Novohrad. „Nakoniec sa však rozhodli pre Mýtnu, keďže tu našli vhodné podmienky a podľa ich vlastného vyjadrenia sa im páčil aj náš prístup,“ dodal Greksa.

Samospráva s investorom rokovala približne pol roka. „Snažili sme sa mu čo najviac pomôcť a v súčasnosti preňho zabezpečujeme vybudovanie plynovej prípojky, keďže výroba bude energeticky náročná,“ priblížil starosta a doplnil, že pri príprave pozemku a inžinierskych sietí nájdu prácu miestni občania.

Ako ďalej povedal, pre Mýtnu je príchod investora veľmi významný, keďže doteraz o ich región nemali príliš veľký záujem. „Myslím si, že túto investíciu už nič neohrozí. Rakúsky majiteľ firmy ju už odsúhlasil a v súčasnosti sa pripravujú príslušné zmluvy, ako aj iná nevyhnutná dokumentácia,“ načrtol Greksa. Ak všetko prebehne bez problémov, koncom aktuálneho roka by už podľa neho mohla byť spustená výroba.