Nezamestnanosť v regióne Banská Štiavnica je nižšia ako v minulom roku

0 744
Úrad práce, ilustračné foto. FOTO TASR/ Svätopluk Písecký

Aktuálna miera evidovanej nezamestnanosti v okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom je v súčasnosti približne na úrovni 15 %.

Banská Štiavnica  – Najvyššia nezamestnanosť 17,48 % je v okrese Banská Štiavnica, najnižšia v Žiari nad Hronom 13,18 %. V Žarnovici sa aktuálna miera nezamestnanosti pohybuje na úrovni 16,56 %.
Podľa riaditeľa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Banskej Štiavnici Štefana Šuleka je nezamestnanosť v regióne v porovnaní s minulým rokom nižšia. „Trendy sú porovnateľné ako v minulých obdobiach, ale cítiť, že sa ten trh práce oživuje a vyzerá, že bude väčší dopyt po pracovnej sile, ako bol doteraz, napríklad v minulom roku v tomto období,“ zhodnotil aktuálnu situáciu.
Podľa Šuleka by v najbližších mesiacoch mohlo nájsť vďaka rekvalifikácii nové zamestnanie niekoľko desiatok ľudí. „Máme rozbehnuté rokovania. Už máme aj požiadavku prostredníctvom projektu RE-PAS – rekvalifikácia a zamestnanie. Ak pustíme nejaké počty ľudí do RE-PASu, tak sú také firmy, čo nám povedali, že nám zamestnajú od 15 do 50 ľudí. Tých spoločností sú približne štyri – päť,“ podotkol s tým, že záujem je najmä o pracovníkov na CNC strojoch, vodičov medzinárodnej kamiónovej dopravy či pracovníkov v drevovýrobe.