Ness KDC získalo nového klienta, vznikne 100 pracovných miest

0 571
Ilustračné foto. TASR - Radovan Stoklasa

KOŠICE – Ness Košice Development Center (KDC) podpísalo spoluprácu so spoločnosťou Masternaut, ktorá je európskym lídrom v oblasti a poskytovania riešení pre zefektívňovanie manažmentu vozových parkov firmám.

Masternaut v súčasnosti zamestnáva 600 špecialistov a svoje služby poskytuje viac ako 10.000 zákazníkom.

„Začiatok spolupráce s takým prestížnym klientom je dôkazom kvality našich služieb a najmä spokojnosti partnerov. V Košiciach vzniká ďalší perspektívny tím programátorov, ktorý sa postupne rozrastie na 50 zamestnancov,“komentoval Marek Uhrín, generálny manažér Ness KDC, s tým, že košická spoločnosť má aktuálne otvorených viac ako 60 pracovných ponúk a v nasledujúcich týždňoch tento počet vzrastie na 100. „Pri aktuálnom stave 385 zamestnancov tak do konca roka výrazne prekročíme métu 400. Berúc do úvahy tieto fakty, aktuálne trhové trendy i uznávaný kredit a know-how našich ľudí, môžem hrdo prehlásiť, že NESS KDC patrí k absolútnej špičke softvérového inžinierstva, a to nielen v regionálnom, ale celosvetovom ponímaní,“ dodal.

Spoločnosť vyzdvihol aj košický primátor Richard Raši. Podľa neho patrí medzi dlhodobo etablovaných a rozvíjajúcich sa zamestnávateľov v Košiciach, ktorí významnou mierou prispievajú k jeho rozvoju a skvalitňovaniu života jeho obyvateľov.

NESS KDC je súčasťou korporácie NESS Software Engineering Services (SES), ktorá je jedným zo svetových lídrov v oblasti poskytovania služieb softvérového inžinierstva. Košický Ness aktuálne spolupracuje s desiatimi zahraničnými partnermi na inováciách a vývoji softvérových produktov. Programátori NESS KDC sú súčasťou tímov pracujúcich na projektoch nadnárodných spoločností, ktoré patria ku globálnym lídrom vo sférach ich pôsobenia. NESS KDC v tomto roku oslávilo desať rokov pôsobnosti.