Nemecký investor vytvorí v priemyselnom parku v Trenčíne 40 pracovných miest

0 1600
Ilustračné foto

Trenčín 14. mája (TASR) – Do priemyselného parku na Bratislavskej ulici v Trenčíne mieri ďalší investor. Spoločnosť HS – Tec zameraná na výrobu upínacích zariadení na upínanie obrobkov pre kovoobrábacie stroje tam chce postaviť výrobnú halu a vytvoriť až 40 pracovných miest.

Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne 13. mája schválilo predaj 11.548 štvorcových metrov pozemkov za 346.440 eur. Súčasťou stavby budú i administratívne priestory, skladové priestory, parkovacie a manipulačné plochy.

Spoločnosť HS – Tec, spol. s r.o., Trenčín je dcérska spoločnosť nemeckej firmy Hainbuch GmbH. V súčasnosti majú v prenajatých priestoroch dve výrobné prevádzky – v Trenčíne a v Bánovciach nad Bebravou. Kúpou pozemku a následnou výstavbou si zabezpečia vlastné priestory. Spoločnosť momentálne zamestnáva 160 pracovníkov.

Podľa trenčianskeho primátora Richarda Rybníčka by už v júni tohto roku mala začať v priemyselnom parku s výrobou japonská spoločnosť Akebono. Spolu so zamestnancami ďalších spoločností, ktoré sídlia v priemyselnom parku v bývalej budove taiwanskej spoločnosti AU Optronics, by podľa Rybníčka malo do konca roku pracovať v priemyselnom parku okolo 1000 ľudí.