Najlepším závodom značky Volkswagen za minulý rok sa stal bratislavský

0 813
Ilustračné foto. TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA – Najlepším závodom značky Volkswagen za rok 2014 sa stal bratislavský závod Volkswagen Slovakia (VW SK) a získal tak ocenenie „mach18.FACTORY Oscar“.

Ocenenie „mach18.FACTORY Oscar“ získava ten závod značky Volkswagen, ktorý najlepšie splní stanovené ciele stratégie mach18.FACTORY. Tá vedie výrobu značky Volkswagen do budúcnosti štíhlymi procesmi a efektívnou výrobou v podnikoch priateľských k životnému prostrediu. Je podstatným príspevkom k cieľu firmy stať sa najinovatívnejšou veľkosériovou automobilovou značkou.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako štyri milióny vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva viac ako 9900 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre prevodovky, v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska a v Stupave produkuje zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

TASR informoval Vladimír Machalík, hovorca spoločnosti.

Zdroj: TASR

Foto: TASR – Michal Svítok