Na vybavenie elektronického občianskeho preukazu zostáva pár týždňov

0 1065
Na archívnej snímke nový typ občianskeho preukazu. FOTO: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava – Štatutári firiem zapísaných v obchodnom registri majú už len niekoľko týždňov na to, aby si vybavili elektronický občiansky preukaz s čipom. Pripomína im to Ministerstvo vnútra (MV) SR na sociálnej sieti Facebook, kde upozorňuje, že k elektronickej schránke má nateraz prístup 51,5 percenta štatutárov. Vyzýva štatutárov, aby si vybavovanie elektronického občianskeho preukazu nenechávali na poslednú chvíľu.

„Deadline pre štatutárov sa blíži. Ku dnešnému dňu má tak k svojej elektronickej schránke prístup 51,5 percenta z nich. Zostáva len 12 týždňov. Nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Blíži sa dovolenkové obdobie, oddelenia dokladov tak budú vyťažované viac ako inokedy počas roka,“ napísalo ministerstvo na sociálnej sieti v stredu 12. apríla.

Štatutári musia mať od 1. júla povinne aktivovanú elektronickú schránku na komunikáciu so štátom. Elektronická schránka má slúžiť na doručovanie úradných dokumentov a správ z jednotlivých úradov. Prihlásiť sa do nej možno cez portál www.slovensko.sk. Nová forma komunikácie medzi orgánmi verejnej moci a podnikateľmi bola zakotvená v zákone pred tromi rokmi.