Na linke pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi preverujú aj pracovné inzeráty

0 479
Ilustračné foto. TASR/AP

BRATISLAVA – Národná linka pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi 0800 800 818 vybavila v prvej polovici roku 2015 celkovo 809 telefonátov.

Podľa štatistík Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi (IC OSĽ) a prevenciu kriminality Ministerstva vnútra (MV) SR sa prevažná časť hovorov týkala poradenstva, ako aj preverenia podozrivých pracovných inzerátov.

Ponúk práce a tiež pracovných agentúr sa týkalo 114 telefonátov, otázkam priamo súvisiacim s problematikou obchodovania s ľuďmi sa venovalo 155 hovorov. „V sledovanom období nebola samoidentifikovaná žiadna nová obeť obchodovania s ľuďmi,“ uviedol Vladimír Koman z IC OSĽ. Dodal, že medzi telefonujúcimi bolo 300 mužov, 223 žien a šesť detí, takmer všetci volajúci boli zo Slovenska.

„Linka slúži aj na komunikáciu s obeťami zaradenými do programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi,“ pripomenul Koman.

Bezplatnú Národnú linku pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi v minulosti prevádzkovala Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v SR. Od 15. decembra 2014 ju prevádzkuje Slovenské krízové centrum Dotyk.

Zdroj: TASR

Foto: TASR/AP