Na dovolenku je dobré pribaliť do batohu aj cestovné poistenie

0 835
Ilustračné foto. TASR/AP/Sang Tan
BRATISLAVA – Pri plánovaní dovolenky či výletu by turisti nemali zabúdať na cestovné poistenie. Voľbou správneho poistenia pre konkrétny typ pobytu si totiž môžu podľa Ľudovíta Vaška z Wüstenrot poisťovne zabezpečiť potrebnú poistnú ochranu a neplatiť viac, ako je užitočné.
„Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité venovať dostatočnú pozornosť tomu, čo je v ňom zahrnuté,“ priblížil Vaško. Nestačí mať len cestovné poistenie, treba mať poistenie adekvátne destinácii, charakteru a dĺžke pobytu či prípadným rizikám.

Cestovné poistenie sa už stalo bežnou súčasťou dovoleniek v zahraničí, svoje opodstatnenie má však aj pri dovolenkách, výletoch či vysokohorskej turistike na Slovensku.

Niektoré poisťovne napríklad zaradili obľúbené letné športy ako jazda na vodnom banáne, vodné lyžovanie či rekreačné potápanie s inštruktorom do hĺbky 10 metrov do nerizikových športov, teda bez príplatku. Ktoré druhy športu ale patria medzi kryté základným cestovným poistením, ktoré medzi rizikové alebo nebezpečné, to by si dovolenkári mali pozrieť vo všeobecných poistných podmienkach pre cestovné poistenie.

Poistenie by pritom mali uzatvárať pred nastúpením na cestu ešte na území Slovenska. „Ak klient pripúšťa možnosť, že by si pobyt predĺžil, mal by si hneď na začiatku uzavrieť cestovné poistenie na dlhší čas, aby mal zabezpečenú poistnú ochranu,“ upozornil Vaško.

Zdroj: TASR
Foto: TASR/AP/Sang Tan