Mobilné bankovníctvo sa teší na Slovensku stále väčšej obľube

0 398
TASR/AP

Budúcnosti mobilného bankovníctva verí viac klientov ako v roku 2014. Každý tretí je dokonca presvedčený, že mobilné bankovníctvo v budúcnosti nahradí internetové bankovníctvo. Uviedli to v pondelok v Bratislave na stretnutí s novinármi predstavitelia banky, a to pri príležitosti 10. výročia od spustenia prvej nízkonákladovej banky – mBank na Slovensku.

Ako informovali, všetko nasvedčuje tomu, že budúcnosť je v mobilnom bankovníctve. Podiel používateľov mobilného bankovníctva vzrástol za uplynulé 3 roky naprieč všetkými segmentmi. Častejšie ho však využívajú mladí ľudia a osoby s príjmom domácnosti nad 800 eur mesačne. Používatelia mobilných bankových riešení štandardne bývajú vo väčších mestách.

Klienti v mobilných aplikáciách najčastejšie kontrolujú zostatok na účte (94 %), zadávajú jednorazové platby (61 %) a kontrolujú históriu platieb (51 %). Čoraz viac sa tiež využívajú funkcie na vyhľadávanie bankomatu mobilom i na zadanie platobného príkazu na telefónne číslo.

„Už je to desať rokov, čo sme na slovenský bankový trh ako prví priniesli bezpoplatkové služby. Odvtedy prispievame k rozvoju slovenského bankového sektora, kde aktuálne predstavujeme najvyspelejšiu mobilnú aplikáciu, ktorá šetrí klientom čas a prináša maximálnu kontrolu nad ich financiami. Naša vízia do budúcnosti je jasná. Ľudia budú čoraz viac spravovať svoje financie z mobilu,“ povedal Robert Chrištof, generálny riaditeľ mBank pre Slovenskú republiku.