Minister financií Kažimír otvoril podnikateľskú misiu v Teheráne

0 584
Peter Kažimír, archívne foto. TASR - Štefan Puškáš

Bratislava/Teherán 19. januára (TASR) – Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) a prezident Teheránskej obchodnej, priemyselnej, banskej a poľnohospodárskej komory Masoud Khansari otvorili dnes v Teheráne Iránsko-slovenské podnikateľské fórum. Kažimír je od pondelka (18.1.) na oficiálnej návšteve Iránu.

Ako informoval tlačový odbor rezortu, podnikateľské fórum v mestách Mašhad a Teherán má za cieľ uviesť podnikateľov v tomto teritóriu, umožniť im nadviazanie prvého kontaktu, prípadne posun v už rozbehnutých rokovaniach aj v súvislosti s uvoľňujúcimi sa ekonomickými sankciami uvalenými na Irán medzinárodným spoločenstvom.

„Som hrdý, že môžeme predstaviť slovenské spoločnosti najmä z odvetvia energetiky, strojárstva, vodného hospodárstva a ďalších odvetví, ktoré sa tešia na spoluprácu s iránskymi firmami, ktoré sú súčasťou tejto obchodnej misie,“ konštatoval Kažimír.

Na tomto fóre sa podľa ministerstva financií zúčastnilo viac ako 100 spoločností z Iránu a 39 podnikateľských subjektov zo Slovenska z oblasti energetiky, vodného hospodárstva, finančníctva, bankovníctva a infraštruktúry.

Kažimír sa dnes stretne so svojím iránskym kolegom, ministrom financií a ekonomických záležitostí Iránu Alim Tayebniaom. Po skončení rokovania sa presunie na návštevu univerzity HQ Azad University v Teheráne a rokovať bude s jej prezidentom Hamidom Mizadehom.