Logistické centrum v Žiline sa rozrastie

0 947
Ilustračná snímka

Strečno – Logistické centrum P3 Žilina sa po dostavbe dvoch budov v areáli na území obce Strečno rozrastie o plochy s rozlohou vyše 12.500 štvorcových metrov (m2) a viac ako zdvojnásobí svoju veľkosť. Spoločnosť P3 Logistic Parks dnes vztýčila posledný stĺp na stavbe druhej z dvoch nových budov. Dokončenie výstavby oboch budov je naplánované na leto 2017.

Staviame dva objekty. Jeden je dostavba existujúcej haly s rozlohou 8400 m2, ktoré sú určené pre expanziu našich existujúcich klientov. A spôsobom hrubej stavby staviame halu, ktorá má rozlohu 4125 m2. To znamená, že máme opláštenú stavbu, ktorá nebude dokončená, ale dáva nám možnosť byť flexibilnejší pri požiadavkách budúcich klientov. A zároveň nám umožňuje odovzdať stavbu o tri a pol mesiaca skôr, ako keby sme ju stavali od začiatku na kľúč,“ povedal vedúci oddelenia prenájmov spoločnosti P3 Logistic Parks Peter Bahník.

Doplnil, že logistické centrum P3 Žilina má aktuálne päť nájomcov. „Výstavbu realizujeme s ohľadom na súčasné potreby trhu, takže sme schopní rýchlo reagovať na dopyt nových aj existujúcich zákazníkov z portfólia P3. V prípade podpisu zmluvy o budúcej zmluve vieme dokončiť priestory pre budúceho nájomcu počas dvoch až štyroch mesiacov,“ uviedol Bahník.

P3 je vlastníkom, developerom a správcom európskych priemyselných nehnuteľností. Do portfólia P3 s rozsahom 3,3 milióna m2 v rámci deviatich krajín aktuálne spadá 163 priemyselných nehnuteľností. Spoločnosť ďalej disponuje pozemkami, ktoré sú určené pre ďalší rozvoj a výstavbu budov s celkovou rozlohou viac ako 1,4 milióna m2. Na Slovensku spoločnosť P3 vlastní a spravuje sedem priemyselných nehnuteľností v dvoch parkoch s prenajímateľnou plochou 227.000 m2 a pozemky pre výstavbu ďalších takmer 13.000 m2.