Ku koncu septembra v bankovom sektore pracovalo 20.791 ľudí

0 600
Ilustračné foto. TASR/AP
Bratislava – Počet zamestnancov v bankovom sektore na Slovensku pribúda. Ku koncu septembra tohto roka dosiahol 20.791, čo predstavuje medziročné zvýšenie o 860. Vlani v rovnakom období bolo v bankách zamestnaných 19.931 ľudí. Vyplýva to z najnovších štatistík Národnej banky Slovenska (NBS).
Najviac nových zamestnancov pritom ku koncu deviateho mesiaca tohto roka pribudlo v komerčných bankách a pobočkách zahraničných bánk. Ako vyčíslila NBS, počet pracovníkov sa medziročne zvýšil o 844. Celkovo v bankách a pobočkách zahraničných bánk pracovalo 19.719 ľudí. Len v samotných komerčných bankách spolu ku koncu septembra pracovalo 17.470 ľudí a v pobočkách zahraničných bánk bolo zamestnaných 2249 ľudí.

Nových zamestnancov prijímala aj samotná slovenská centrálna banka. Celkovo v nej ku koncu septembra pracovalo 1072 ľudí, medziročne sa ich počet zvýšil o 16. Ako už informovala NBS v Štatistickom bulletine za druhý štvrťrok tohto roka, za nárastom treba hľadať schválenie Koncepcie ochrany spotrebiteľov na finančnom trhu vládou, ktorá umožnila vytvorenie jednotného kontaktného miesta pre klientov všetkých finančných inštitúcií.