Ku koncu novembra dostávalo dávky v hmotnej núdzi 115.034 ľudí

0 770
Ilustračné foto. TASR - František Iván

BRATISLAVA – Ku koncu novembra tohto roka bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných menej ľudí. Dostávalo ich celkovo 115.034 osôb. Oproti októbru počet poberateľov klesol o 3170, medziročne sa znížil o 30.900 osôb. Vyplýva to z údajov zverejnených Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Po zohľadnení ostatných členov rodiny bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných celkovo ku koncu jedenásteho mesiaca tohto roka 243.011 osôb, čo z celkového počtu obyvateľov na Slovensku predstavuje 4,48 %.

Ako ďalej vyplýva zo štatistík ústredia práce, najviac ľudí dostávalo finančnú pomoc v hmotnej núdzi už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava a Kežmarok. Len v Rimavskej Sobote sa počet poberateľov spoločne s posudzovanými osobami vyšplhal ku koncu septembra na 14.569 ľudí.

Naopak, najmenej na dávky v hmotnej núdzi boli odkázaní občania v bratislavských okresoch, kde dávky dostávalo od 0,23 % do 0,56 % ich obyvateľov. Medzi bratislavské okresy sa zaradil aj okres Senec.

Z hľadiska poradia krajov najvyšší počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi bol v Košickom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji. Najmenej odkázaných ľudí na dávky bolo v Bratislavskom kraji.