Investori z Británie zavítajú aj na Slovensko

0 838
Ilustračné foto. TASR - Štefan Puškáš

„Britskí investori mieria na Slovensko“, zdôraznil v titulku autor rozhovoru v denníku PRAVDA na strane 13. Výkonný riaditeľ Britskej obchodnej komory na Slovensku Christopher Plant pre denník povedal, že „v Británii aktívne pôsobí okolo 120 slovenských podnikateľských subjektov“.

Podľa Christophera Planta „má to rastúci trend“. „Zaujímavý je fakt, že vzťahy medzi Britániou a Slovenskom nabrali na intenzite po svetovej finančnej kríze. Došlo totiž k zmene štruktúry obchodu, väčšina investícií sa presunula do sektoru služieb. Navyše, hlavne slovenské technologické firmy zistili, že môžu v Británii ťažiť z jednej celosvetovo najsilnejších IT infraštruktúr,“ povedal Christopher Plant.

„Mnoho potenciálnych britských partnerov totiž niekedy ani netuší, aké možnosti ponúka táto krajina. V súčasnosti vidíme rastúcu obchodnú výmenu medzi našimi krajinami, ktorá vychádza z iniciatívy oboch strán,“ pokračoval. Ponúkame slovenským podnikateľom semináre a konferencie, kde sa môžu dozvedieť praktické informácie priamo od ľudí z britského podnikateľského prostredia. „Aj dnešné slovensko-britské podnikateľské fórum v Bratislave je na to určené. Poskytne ucelený pohľad na britský trh a podnikateľské prostredie v Británii,“ dodal Christopher Plant.