Hokej môže v týchto dňoch zlepšiť aj vzťahy na pracovisku

0 397
Ilustračné foto. Na snímke radosť hráčov Slovenska po víťazstve nad Slovinskom 3:1 v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Slovinsko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 5. mája 2015 v Ostrave. TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA – Ak je šéf počas hokejových majstrovstiev sveta tolerantný voči fanúšikovskej vášni svojich podriadených, môže to prispieť k lepšej atmosfére, vzájomnej komunikácii a napokon aj k pracovným výkonom. Upozornila na to psychologička Denisa Maderová. 

Pripomenula, že hokej je pre Slovákov i Slovenky veľký fenomén a tak je prirodzené, že počas hokejového šampionátu bude priebeh turnaja a najmä výsledky a hra slovenského tímu jednou z ústredných tém spoločných debát medzi zamestnancami. „V prípade, že človek vo vedúcej pozícii má pre toto pochopenie, prípadne sa vie do debát aj zapojiť, môže to uvoľniť atmosféru v pracovnom kolektíve a urobiť ju menej formálnou, menej zviazanou strohou pracovnou disciplínou,“ povedala psychologička.

Poukázala aj na to, že spoločné témy i spoločné prežívanie prispievajú vo všeobecnosti k zjednoteniu, súdržnosti kolektívu. „Vie to uvoľniť zo stresu, napätia, zlepšuje to aj vzájomné vzťahy,“ dodala. Prihovára sa preto aj za spoločné sledovanie hokejových zápasov. „Môže to byť určitou formou psychohygieny a slúžiť napríklad aj ako teambuilding,“ vysvetlila.

Zo situácie môže napokon profitovať aj samotný vedúci. „Pokiaľ v rámci možností prejaví v tomto prípade tolerantnosť a ústretovosť, pre ľudí nebude iba šéfom, ktorý svojich podriadených vníma len prostredníctvom výkonov, splnených či nesplnených úloh,“ skonštatovala Maderová. Podriadení budú mať zasa väčšiu motiváciu rešpektovať šéfove nároky v práci.

Zdroj: TASR

Foto: TASR – Michal Svítok