Franke Slovakia žiada o investičnú pomoc na stavbu závodu v Strečne

0 1146
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. FOTO: TASR

Bratislava 11. februára – Spoločnosť Franke Slovakia s.r.o., požaduje investičnú pomoc vo forme daňovej úľavy vo výške 3,9 milióna eur na vybudovanie nového závodu v Strečne v okrese Žilina. Vyplýva to zo zverejneného návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Cieľom investičného zámeru je podľa MH SR vybudovanie nového priemyselného podniku zameraného na výrobu farebných (fragranitových a tektonitových) kuchynských drezov v nadväznosti na existujúcu výrobu v Žiline realizovanú v prenajatej budove. „Súčasťou nových výrobných priestorov bude kompetenčné centrum, ktoré bude slúžiť na testovanie a vývoj materiálov, respektíve dizajn drezov,“ doplnilo ministerstvo hospodárstva.

Realizácia investičného zámeru s oprávnenými investičnými nákladmi v nominálnej výške 26,96 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2017 až 2018. V priamej súvislosti s investičným zámerom žiadateľ do konca roku 2018 vytvorí 240 nových pracovných miest,“ spresnil rezort hospodárstva.

Franke Slovakia, s. r. o., Žilina vznikla v roku 1999. Predmetom jej činnosti je najmä výskum a vývoj v oblasti chémie, ako aj výroba, spracovanie a montáž produktov z plastov. Jej jediným spoločníkom je švajčiarska spoločnosť Franke Küchentechnik AG. Franke Slovakia eviduje základné imanie vo výške 1,77 milióna eur.