Firmy žiadajú od štátu pomoc vyše 1,3 milióna eur, zamestnajú 64 ľudí

0 582
Ilustračné foto. TASR/AP

Bratislava 16. januára (TASR) – Firma Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems, s. r. o., žiada od štátu na rozšírenie vývojového centra v Trenčíne investičnú pomoc v celkovej výške 802.574 eur vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný a nehmotný majetok, ako aj formou pracovných miest. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý by úľavy na dani z príjmu a formou príspevku na vytvorenie nových v stredu (18. 1.) mala prerokovať a schváliť vláda.

„V priamej súvislosti s investičným zámerom, s oprávnenými nákladmi vo výške 3,86 milióna eur, bude do konca roku 2018 vytvorených 44 nových pracovných miest,“ spresnil rezort hospodárstva.

Cieľom investičného zámeru je podľa MH SR rozšírenie existujúceho technologického centra špecializujúceho sa na výskum a vývoj interiérových komponentov do automobilov, najmä palubových prístrojových dosiek, palubových systémov, panelov dverí, podlahových konzol a stropných ovládacích systémov.

Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems, s. r. o., so sídlom v Bratislave bola zapísaná do Obchodného registra SR 1. januára 2015. Predmetom jej činnosti je najmä výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky. Spoločníkmi firmy sú budapeštianska spoločnosť Yanfeng Hungary Automotive Interior Systems Kft. a britská spoločnosť Yanfeng UK Automotive Interior Systems Co., Ltd.

Spoločnosť Versaco požaduje štátnu pomoc 531.600 eur, vytvorí 20 miest

Spoločnosť Versaco, s. r. o., žiada na rozšírenie výrobnej kapacity v Hnúšti investičnú pomoc v celkovej výške 531.600 eur vo forme dotácie na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok, ako aj vo forme úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to zo zverejneného návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý by v stredu (18. 1.) na svojej schôdzi mal schváliť vládny kabinet.

Investičný zámer sa podľa MH SR plánuje v lokalite Hnúšťa, v okrese Rimavská Sobota, ktorý bol k prvému dňu kalendárneho roka, v ktorom investičný zámer doručili Ministerstvu hospodárstva SR, zaradený medzi najmenej rozvinuté okresy.

Realizácia investičného zámeru s oprávnenými nákladmi vo výške 1,33 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2016 a 2017. „V priamej súvislosti s investičným zámerom bude do konca roku 2017 vytvorených 20 nových pracovných miest,“ dodalo v návrhu MH SR.

Versaco, s. r. o., Hnúšťa vznikla v januári 2007. Predmetom jej činnosti je najmä výroba výrobkov z plastov pre stavebníctvo, potravinársky a automobilový priemysel. Spoločníkmi firmy sú fyzické osoby z Poľskej republiky.