Firma RCC v Prakovciach nesúhlasí s návrhom na konkurz

0 1673
Oficiálne spustenie prevádzky spoločnosti Railway Casted Components, ktorá bude vyrábať odliatky pre železničný priemysel v Prakovciach (okres Gelnica) 7. novembra 2013. Na otvorení prevádzky sa zúčastnil predseda vlády SR Robert Fico, druhý zľava aj minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský, celkom vľavo počas rozhovoru s pracovníkmi fabriky.

Prakovce 23. marca (TASR) – Spoločnosť Railway Casted Components (RCC) so závodom na výrobu odliatkov pre vagónový priemysel v Prakovciach (okr. Gelnica) nesúhlasí s návrhom na konkurz, ktorý proti firme podala STEMP – M&G, s.r.o., z Popradu. Vedenie RCC deklaruje, že je naďalej odhodlané hľadať východisko pre firmu, ktorej výrobný a odbytový program utrpel v dôsledku rusko–ukrajinskej krízy.

„Návrh na konkurz nás prekvapil, pretože so všetkými našimi veriteľmi sme v pravidelnom kontakte, nevyhýbame sa im a hľadáme riešenia,“ vyhlásila dnes generálna riaditeľka RCC Irina Mileva. Dodala, že konkurz vníma aj ako istú formu nátlaku, ktorou sa daný veriteľ snaží donútiť RCC k uhradeniu dlžnej sumy.

Spoločnosť RCC v Prakovciach bude hromadne prepúšťať

Vedenie RCC deklaruje, že zároveň stále hľadá riešenia pre zamestnancov, ktorých sa bude týkať oznámené hromadné prepúšťanie. Ide o pracovné príležitosti v iných firmách z akcionárskeho portfólia. V súčasnosti už šiesti bývalí pracovníci RCC získali zamestnanie vo firme Tatravagónka Poprad, pričom táto strojárenská fabrika aktuálne hľadá ďalších 14 nových zamestnancov.

„Mám informácie, že v krátkom čase sa počet nových voľných pracovných miest v Poprade ešte zvýši, a to bude ďalšia príležitosť pre našich zamestnancov, ktorí v Prakovciach prišli, alebo prídu o prácu,“
povedala Mileva. Pracovné pohovory o možnosti získať zamestnanie v Poprade bude firma organizovať v Prakovciach. „Robíme maximum pre to, aby sme to našim ľuďom čo najviac uľahčili,“ konštatovala generálny riaditeľka.