Finančná správa zverejnila na svojej stránke tlačivá priznaní

0 762
TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 23. decembra  – Finančná správa zverejnila na svojej stránke tlačivá daňových priznaní pre budúci rok aj podklady pre tvorcov softvérov. O niekoľko dní sa totiž začne hektické obdobie podávania týchto priznaní, avizuje hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková. Ako prvé na podnikateľov čakajú nové pravidlá pre daň z motorových vozidiel. „Daňové priznanie na daň z motorových vozidiel je potrebné podať do konca januára 2017. Tlačivo pre tento typ daňového priznania je dostupné na portáli finančnej správy v katalógu formulárov,“ priblížila Macíková.

Medzi najdôležitejšie daňové termíny roka potom patrí koniec marca, kedy je posledný deň na podanie priznania na daň z príjmu za predchádzajúci rok. Na portáli finančnej správy už daňovníci nájdu tlačivá pre daň z príjmu fyzických osôb typ A, typ B, ako aj pre daň z príjmu právnických osôb. Dostupné sú v katalógu tlačív vo formáte PDF. Daniari na svojom portáli zverejnili aj príslušné XSD schémy, teda podklady pre softvérové spracovanie.

Papierové daňové priznania budú verejnosti k dispozícií v januári, rovnako ako aj interaktívne elektronické formuláre,“ dodala Macíková.