Elektrotechnický výrobca pripravuje vzdelávanie zamestnancov

0 486
Ilustračné foto
Ilustračné foto

Liptovský Hrádok 18. júna (TASR) – Výrobná elektrotechnická spoločnosť Eltek so sídlom v Liptovskom Hrádku pripravuje rozsiahly projekt vzdelávania veľkej väčšiny svojich zamestnancov na základe celosvetovo uznávaného systému optimalizácie riadenia výrobných procesov World Class Manufacturing.

„Pripravujeme doslova obrovský a v našich zemepisných šírkach určite ojedinelý projekt vzdelávania, ktorý bude trvať dlhých 30 mesiacov a absolvuje ho až 550 spomedzi všetkých 640 našich zamestnancov počnúc vrcholovým manažmentom až po robotníkov,“ prízvukoval generálny riaditeľ Štefan Kuric.

Celkové náklady na spomínaný projekt sú vyše 2 milióny eur. „Prostredníctvom okresného úradu práce sme podali žiadosť o štátnu podporu. Ak ju schváli Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a príslušné rezortné ministerstvo, budeme sa môcť pustiť do realizácie,“ pokračoval Kuric.

„Celé to bude financované z jednej polovice nami a druhú polovicu nákladov uhradí štát. V tejto súvislosti predpokladám stanovenie základnej podmienky udržania zamestnanosti, že vyškolených pracovníkov neprepustíme ani v období ďalších minimálne 12 mesiacov po ukončení projektu,“ dodal.