Daňové úrady predĺžia úradné hodiny na odložené daňové priznania

0 618
Ilustračné foto. TASR –/Milan Kapusta

BRATISLAVA – Posilnené podateľne a dlhšie otvorené daňové úrady, takto Finančná správa (FS) SR vychádza v ústrety daňovníkom pri podávaní priznaní k dani z príjmu za rok 2014, ktoré si odložili na jún.

Pre najdlhší možný odklad – tri mesiace, sa rozhodlo takmer 125.500 daňových subjektov s príjmom len zo Slovenska. Daňové úrady, vrátane pobočiek a kontaktných miest, budú otvorené v pondelok (29. 6.) od 8.00 do 17.00 hodiny a v utorok (30. 6.) do 18.00 hodiny. Call centrum bude v utorok (30. 6.) k dispozícii od 8.00 hodiny do polnoci.

Priznanie treba podať najneskôr v utorok (30.6.) a daň aj zaplatiť. Časť dane môžu ešte poukázať aj neziskovým organizáciám.

„Firmy a občania môžu na podanie daňového priznania využiť tri spôsoby – môžu daňové priznanie poslať buď elektronicky prostredníctvom aplikácie eDane Java alebo portálu finančnej správy, alebo ho môžu v papierovej podobe poslať poštou, či priniesť do podateľne daňových úradov,“ informovala TASR hovorkyňa FS Patrícia Macíková.

Daňové priznanie k príjmu za rok 2014 podáva každý, koho príjem za minulý rok bol vyšší ako 1901,67 eura a ak ročné zúčtovanie nerobil jeho zamestnávateľ. Základné číselné údaje sú k dispozícii na portáli finančnej správy www.financnasprava.sk. Pre právnické osoby platí, že daňové priznanie je povinná podať každá firma bez ohľadu na výšku príjmov v roku 2014. Platitelia dane z pridanej hodnoty (DPH) majú povinnosť posielať priznanie elektronicky.

Daň sa hradí buď poštovou poukážkou, prípadne prevodom na účet. Nie je možné uhradiť daň v hotovosti na daňových úradoch. V prípade, ak to občan alebo podnikateľ urobí prevodom zo svojho účtu, je potrebné, aby banka peniaze odpísala z jeho účtu v utorok (30. 6.).

Zdroj: TASR

Foto: TASR – Milan Kapusta