Crowdinvesting sa u Slovákov stretol s pozitívnym ohlasom

0 501

Hotelová skupina Falkensteiner Hotels & Residences umožnila Slovákom sa v minulých týždňoch po prvý raz zúčastniť na tzv. crowdinvestingu (kolektívnom investovaní) na finančnej platforme Finnest.com. Cieľovú sumu 2,5 milióna eur vyzbierala v priebehu 5,5 týždňa oproti predpokladaným desiatim týždňom.

 

Financie od rakúskych, švajčiarskych a slovenských vkladateľov sú určené na investície do existujúcich trhov. Financovanie Falkensteineru prostredníctvom platformy Finnest.com sa uskutočnilo v dvoch častiach, aby sa dosiahla celková čiastka 5 miliónov eur. Prvá časť prebiehala na jeseň a vyzbieralo sa 2,5 milióna eur. Druhá časť s rovnakou cieľovou sumou, do ktorej sa zapojili aj slovenské súkromné osoby, bola spustená na konci novembra. S priemernou výškou vkladu 8000 eur sa stal najlepšie financovanou značkou.

„Prevažujúci záujem o crowdinvesting do našej značky jasne signalizuje, že vybrať si financovanie v tejto podobe bolo správnym rozhodnutím,“ hodnotí Otmar Michaeler, spolumajiteľ a CEO FMTG – Falkensteiner Michaeler Tourism Group.

Pri druhej transakcii si 65 % vkladateľov zvolilo ponuku zhodnotenia vkladov formou poukážok namiesto ročného vyplácania úrokov v hotovosti.