Burza práce v Košiciach ponúka viac ako 9000 voľných pracovných miest

0 937
TASR - Roman Hanc

Košice – Burzu práce pod názvom „Chyť sa príležitosti“ dnes v Košiciach otvoril za účasti primátora Košíc Richarda Rašiho a predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu, minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (nominant Smeru-SD).

„Na jednom mieste sa stretlo 62 zamestnávateľov z východoslovenského regiónu s ponukou viac ako 9000 reálnych voľných pracovných miest od slovenských aj zahraničných zamestnávateľov,“ uviedol Vladimír Straka z kancelárie generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Pridali sa k nim poskytovatelia neštátnych služieb zamestnanosti a európski partneri verejných služieb zamestnanosti s pracovnými miestami, pracovnými príležitosťami a poradenstvom pre oblasť slovenského a európskeho trhu práce. Nechýbali ani vzdelávacie agentúry, ktoré ponúkajú širokú paletu služieb od poradenstva cez testovanie tzv. mäkkých zručností, jazykových zručností, počítačových zručností až po hodnotenie osobnostných kompetencií.

„Nie je náhoda, že sa táto burza koná v centre východoslovenského regiónu, v Košiciach. Problém nezamestnanosti v tejto lokalite si vyžaduje mimoriadne úsilie zo strany štátu, zamestnávateľov, samosprávy, aj samotných uchádzačov. Som veľmi rád, že Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny aj takouto formou otvára možnosti pre uchádzačov o zamestnanie získať novú prácu, ale aj zamestnávateľom na rozvoj ich biznisu v podobe nových motivovaných zamestnancov,“ povedal na burze práce minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Burza práce „Chyť sa príležitosti“ sa koná v dňoch 23. a 24. februára v Spoločenskom pavilóne v Košiciach.