AQUAGAL chce vybudovať prevádzku na povrchovú úpravu hliníka, pribudne 50 miest

0 805
Ilustračné foto

Vráble 26. augusta (TASR) – Spoločnosť AQUAGAL, s.r.o., Vráble plánuje vybudovať vo Vrábľoch výrobné technologické zariadenie na povrchovú úpravu hliníka. Firma plánuje podľa projektu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie vytvoriť 50 nových pracovných miest. 

Technológia by mala byť umiestnená v lokalite existujúceho priemyselného areálu s obdobnými prevádzkami do novovybudovanej haly, pričom investor bude mať na priestory pre prevádzkovanie činnosti podpísanú nájomnú zmluvu s majiteľom pozemkov. Predpokladané investičné náklady odhaduje investor na 4 milióny eur, prevádzka by sa mala začať v apríli budúceho roka.

Podľa prieskumov spoločnosti sú v súčasnosti slovenské priemyselné podniky nútené svoje požiadavky na produkty povrchovo upravovaného hliníka uspokojovať dovozom od zahraničných dodávateľov. Prevádzka technológie tohto typu by mala zabezpečiť kvalitatívne rovnaké, no cenovo prístupnejšie produkty. Tie budú určené najmä pre automobilový, plynárenský, stavebný i kozmetický priemysel.